نسخه آموزشی ماینکرفت
صفحه اصلی/وبلاگ/

نسخه آموزشی ماینکرفت

Hakim_IGnoنویسندهHakim_IGno
0
1401/8/16

نسخه ی آموزشی ماینکرفت چیست؟

این نسخه به طور کلی ماهیت بازی اصلی را حفظ کرده است و در آن تغییراتی برای ساخت بستری مناسب جهت تدریس به دانش آموزان فراهم کرده.

حدود هفت سال پیش بود که دو معلم دانمارکی تصمیم گرفتند برای تشویق شاگردان خود به یادگیری از نیرویی محرک استفاده کنند و چه چیزی بهتر از ماینکرفت!

در نتیجه ی تلاش های پیاپی این دو معلم و بازخوردهای خوبی که از طرف دانش آموزان و والدینشان گرفتند،مجله ی هفتگی دانمارک با این دو معلم به مصاحبه پرداخت.

مدتی بعد خبرها به گوش کمپانی موجانگ رسید و در پی همکاری اش با مایکروسافت نسخه ی آزمایشی این عنوان عرضه شد.

امکانات

مهم ترین ویژگی این عنوان ساخت بستری امن برای دانش آموزان بود.معلمان می توانستند بر اعمال دانش آموزان نظارت کنند.

آیتم هایی مانند دوربین برای کمک به یادگیری الفبای انگلیسی با مکانیزمی خاص به بازی اضافه شدند که در عنوان اصلی ماینکرفت نبودند.

بلاک های گرمایشی جزو اولین آیتم های جدید دنیای ماینکرفت بودند که در نسخه ی ویژه ی آموزش مدارس به بازی اضافه شدند و در کنار آنها آیتم های تزیینی مانند بادکنک هم به بازی افزوده شدند.

و در نهایت میرسیم به جذابترین ویژگی این عنوان. گالم های کوچکی که می توانند اطلاعات مختلفی درباره ی عناصر شیمیایی به دانش آموزان بدهند.این قابلیت در نسخه های اولیه ی این عنوان به بازی اضافه شد و در مدت زمانی طولانی توانست به مرور قابلیت های جدیدی را به بازی اضافه کند.

گالم ها می توانند نقش یک ناظم یا معاون را در بازی داشته باشند و در مواردی خاص به کمک دانش آموزان بیایند.

قابلیت جذاب دیگری که این ربات ها دارند به آزمون و خطا مرتبط است.دانش آموزان می توانند کدهایی که ساخته اند را بر روی گالم ها تست کنند و به مشکلات کار خود پی ببرند.

یکی از ویژگی های که از اواخر همه گیری ویروس کرونا برای این عنوان طراحی شده است ساخت مکانیک الکتریکی به کمک مدارهای رداستونی است اما به گفته ی سازندگان باید زمان زیادی را برای مشاهده ی چنین ویژگی هایی سپری کنیم.

مکانیزم دیگری که در این عنوان می توان مشاهده کرد،فیلترهای از پیش تعیین شده توسط معلمان هستند که می توانند اجازه ی دسترسی دانش آموزان به برخی موارد را بگیرند تا بتوانند تسلط بیشتری بر کلاس درس خود داشته باشند.هر معلم در زمان تهیه ی این عنوان باید برای ثبت نام و احراز هویت دست به کار شود.

آموزش نصب

به طور کلی دو راه در پیش دارید.راه اول مراجعه به وبسایت اصلی ماینکرفت که نیازمند اکانت پرمیوم و حساب بین المللی بدون واسطه است و راه دوم،مراجعه به سایت تازه تاسیس نسخه ی آموزشی.که به دلیل محدودیت های فعلی دسترسی به این امکانات امری غیر ممکن است.

در صورتی که همه ی شرایط فوق را دارا هستید باید به این نکته توجه کنید که برای خرید این ورژن به صورت معتبر و با لایسنس باید معلم باشید و دانش آموزان اجازه ی دسترسی به این امکانات را ندارند.

مایکروسافت برای جلوگیری از سواستفاده های احتمالی در هنگام خرید این عنوان کد لایسنس مدرسه ای که در آن تدریس می کنید را از شما می خواهد و در صورت تایید دسترسی به این عنوان برای شما مهیا می شود.

مشکلات و موانع

در کشورهای دانمارک و سوئد به صورت کاملا قانونی این طرح با اختیار مسئولان مدرسه و والدین دانش آموزان قابل اجرا است.در دیگر کشورهای مناطق اسکاندیناوی مانند فنلاند و نروژ این طرح به صورت آزمایشی و نیمه وقت در حال اجرا است.

در آمریکا و اسکاتلند این طرح موافقان و مخالفان زیادی داشت که تا به امروز کارشناسان در این باره به بحث و گفتگو پرداختند.عده ای معتقدند که با این طرح دانش آموزان به فضای مجازی بیش از حد وابسته می شوند و عده ای دیگر آشنایی با فضای مجازی و جهان ساختگی را امری ضروری در این برهه ی زمانی می دانند.

قیمت و سایر امکانات

در حال حاضر می توانید در صورت داشتن اکانت پرمیوم و امکانات و شرایطی که در بالا گفته شد با قیمت 5 دلار نسخه ی عادی و با قیمت 12 دلار می توانید نسخه ی پرمیوم که نیاز به کد لایسنس مدارس را ندارد خریداری کنید.

education-edition

.با خرید نسخه ی 12 دلاری می توانید در ایونت هایی که موجانگ به صورت رسمی برگزار می کند به همراه دانش آموزان خود شرکت کنید

وقتی وارد وبسایت اصلی این عنوان می شوید با قابلیت های بسیار متنوع و زیادی آشنا خواهید شد.اولین قابلیت انتخاب ادمین یا معاونان مدرسه برای کنترل دانش آموزاش است.

قابلیت دیگر،پنل مخصوص والدین است که می توانند بر کارنامه و نمرات فرزند خود نظارت داشته باشند.

و در نهایت می رسیم به جذاب ترین قابلیت فرعی در این عنوان که ایجاد کلاب ها و کامیونیتی های مختلف برای تبادل اطلاعات میان دانش آموزان است.

بستری امن برای تبادل اطلاعات ماینکرفتی آمیخته به علم!هر آنچه که بخواهید در این بخش پیدا می شود.از کاربردهای انواع بلاک ها گرفته تا ارتباط دنیای ماینکرفت با جهان شیمی!

حرف آخر

در دنیایی زندگی می کنیم که تکنولوژی روز به روز در حال پیشرفت است.در برهه ای از زمان بازی های کامپیوتری را مضر خطاب می کردند اما امروزه می توان از آنها برای تدریس و عاملی برای ایجاد علاقه میان دانش آموزان استفاده کرد.

وقتی که می توانید با استفاده از چیزی که دانش آموزان به آن وابسته اند و علاقه ی زیادی به آن دارند مفهوم زندگی و درس را به آنها بیاموزید،پس چه نکته ای در این میان منفی است؟

بدرود

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری خود شوید

هیچ نظری برای این مطلب وجود ندارد