معرفی گیم مودهای Game Modes عمومی ماین کرفت و تفاوت آن‌ها با هم
صفحه اصلی/وبلاگ/

معرفی گیم مودهای Game Modes عمومی ماین کرفت و تفاوت آن‌ها با هم

محسننویسندهمحسن
0
1402/3/30

ماین کرفت چه گیم مودهایی دارد؟

 

ماینکرافت 4 گیم مود عمومی دارد که عبارتند از Survival یا حالت بقا، Creative یا حالت خلاق، Adventure یا حالت ماجراجویی و Spectator یا حالت تماشاگر، البته حالت Hardcore نیز وجود دارد که در واقع یک گیم مود نیست و نوع خاصی از حالت Survival است که در ادامه در مورد آن صحبت خواهیم کرد. همراه بلاگ سرور تیرکس ماین باشید.

 

گیم پلی اکثر مودهای Game Modes بازی ماین کرفت شامل اضافه و تخریب کردن انواع مختلفی از بلاک‌ها در دنیاهایی که به طور تصادفی ایجاد شده‌اند، می‌شود.

 

بوسیلۀ این بلاک‌ها، پلیر می‌تواند دنیای اطراف خودش را دستخوش تغییرات کرده و سازه‌های مد نظرش را تخریب یا ایجاد نماید. با توجه به اینکه گیم پلی بازی ماینکرافت جهان باز (Open World) است و هیچ راهنمایی‌ای یا هدایت شوندگی‌ای برای بازی وجود ندارد، پلیرها یا بازیکنان اغلب اهداف خود را تعیین کرده و بازی را براساس سلیقۀ خود انجام می‌دهند. یکی از مثال‌های آن، مینی بازی Spleef ماین کرافت است.

 

ماین کرافت، 4 حالت بازیGame Mode  اصلی دارد: Survival، Creative، Adventure و Spectator. نسخه جاوا یک حالت بازی، بیشتر دارد به نام Hardcore که البته نمی‌توان آن را یک حالت بازی واقعی دانست و در واقع همان حالت بازی Survival است، اما با شرایطی ویژه.

 

 

 

گیم مود یا حالت بازی Survival (بقا) ماین کرافت

 

در این حالت، پلیر یا بازیکن باید تمام متریال‌ها را برای ساخت و ساز، ایجاد آیتم‌ها و ابزارها و کسب امتیازهای تجربه (exprience points) جمع آوری کند. یک نوار health یا سلامت، hunger یا گشنگی و armor یا زره وجود دارد، همچنین در نسخه بدراک bedrock، یک نوار اکسیژن نیز در زمان‌هایی که پلیر در زیر آب یا داخل لاوا است وجود دارد که به پلیر نشان می‌دهد چه مقدار از نفس کاراکتر باقی مانده است. علائه بر این‌ها، اگر heartها یا قلب‌های بازیکنی تمام شوند، بازیکن کشته شده و مجدد از نقطۀ شروع، اسپاون خواهد شد.

 

 

گیم مود یا حالت بازی Creative (خلاقانه) ماینکرافت

 

 این Game mode مختص ساخت و ساز و آزمون و خطا است. پلیر یا بازیکن دسترسی به مقدار نامتناهی از تقریبا تمام بلاک‌ها و آیتم‌های در دسترس دارد و می‌تواند تمام آن‌ها را به یکباره نابود کند. پلیرها در این حالت نمی‌میرند (مگر اینکه در نسخۀ جاوا به Void بیافتند)، میزان health یا سلامتی دیگر اهمیتی ندارد و پلیر قابلیت پرواز کردن دارد. پلیر در این حالت به آیتم‌هایی مانند تخم مرغ اسپاون Spawn Eggs دسترسی دارد که در حالت Survival در دسترس نیستند.

 

 

گیم مود یا حالت بازی Adventure (ماجراجویی) ماین کرفت

 

در این حالت، پلیر قابلیت تعامل با اشیا مانند اهرم‌ها و دکمه‌ها و همچنین ماب‌ها را دارد. با این حال، امکان شکستن بلاک‌ها فقط توسط ابزار خاصی وجود دارد و فقط بلاک‌های خاصی را که طر اح مشخص کرده است می‌توانید جایگذاری کنید. این حالت بازی برای نقشه‌های ماجراجویی مناسب است.

 

گیم مود یا حالت بازی Hardcore ماینکرفت

گیم مود یا حالت بازی Hardcore ماینکرفت

 

این حالت بازی مختص نسخۀ جاوا است. در این حالت که شبیه حالت Survival است، درجه سختی بازی به صورت ثابت و دائمی بر روی سخت‌ترین حالت یعنی Hard تنظیم شده و پلیر یا بازیکن، پس از مردن، مجدد اسپاون نخواهد شد. بعد از مردن، پلیر دیگر امکان تعامل با دنیا را نخواهد داشت، یا باید نقشه را پاک کند، یا به صورت دائم به حالت Spectator سوئیچ کند. این حالت از بازی، در واقع مثل حالت‌های دیگر، یک گیم مود نبوده و با کامند /gamemode نیز قابل فعال شدن نیست.

 

گیم مود یا حالت بازی Spectator (تماشاگر) ماین کرفت

گیم مود یا حالت بازی Spectator (تماشاگر) ماین کرفت

 

در حالت تماشاگر، پلیرها امکان حرکت از بین بلوک‌ها و پرواز آزادانه را دارند. پلیر امکان تعامل با بلاک‌ها، موجودات یا موجودی آن‌ها را ندارد.

در نسخۀ جاوا، پلیر با چپ کلیک بر روی موجودات، می‌توانید از زاویۀ دید آن‌ها دنیا را ببیند و برای تمام پلیرها و ماب‌ها غیر از پلیرهایی که در حالت Spectator در حال بازی هستند، غیر قابل مشاهده است.  در حالت سوم شخص، هر بازیکن در قالب یک کله معلق شفاف دیده می‌شود و پلیر می‌تواند با چرخ موس، سرعت پرواز را برخلاف حالت Creative که چنین امکانی وجود ندارد، تنظیم کند.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری خود شوید

هیچ نظری برای این مطلب وجود ندارد