بایوم، بیوم (Biome ) یا زیستگاه ماینکرافت چیست و چه بایوم‌هایی داریم؟
صفحه اصلی/وبلاگ/

بایوم، بیوم (Biome ) یا زیستگاه ماینکرافت چیست و چه بایوم‌هایی داریم؟

WaSeRنویسندهWaSeR
0
1401/9/3

بایوم، بیوم (Biome ) یا زیستگاه ماینکرافت چیست و چه بایوم‌هایی داریم؟

 

بایوم ها در ماینکرافت یک منطقه جغرافیایی با گیاهان، بلاک ها و ماب های مختلف هستند.

بایوم های ماین کرافت هم در جاوا و هم در بدراک و اندروید دارای کلیت یکسان هستند و تنها تفاوت های جزیی بین آن‌ها وجود دارد.

ما در این مطلب از مجله سرور تیرکس ماین شما را با بایوم های موجود و مهم در اور ورلد ماینکرافت آشنا می‌کنیم تا تجربه بهتری در بازی کسب کنید.

 

بایوم های حاضر

 

Plains | دشت های صاف

دشت ها بایوم های معمولی و معمولا بدون درخت هستند که ماب های اهلی مانند گوسفند,گاو و خوک... در اینجا اسپاون می‌شوند.

 

Forest | جنگل

جنگل ها مکان های بسیار عالی برای شروع هستند زیرا چوب های فراوانی دارند و مناسب ساخت بیس می‌باشند. ممکن است در جنگل ها,، استراکچر هایی مانند وودلند منشن و بعضی از معبد های زیادی پیدا کنید.

همچنین باید مواظب باشید زیرا در این بایوم ها ماب های هاستایل مانند زامبی و اسکلتون هم اسپاون می‌شوند.

 

Jungle | جنگل

در کل سه بایوم مختلف در جنگل ها تشکیل می‌شود، اولی جنگل عادی و دومی جنگل ادج می‌باشد که به شدت در ماینکرافت کمیاب هستند.

Jungle edge اساسا بایوم ترکیبی است و به شدت کمیاب است. سومین جنگل هم, جنگل بامبو هاست که می‌توانید پاندا ها را در آنجا پیدا کنید.

 

Desert | بیابان

بایوم های بیابان، بایوم های فقیر هستند که فاقد هرگونه درخت یا آب هستند البته در بعضی مواقع آب پیدا می‌شود.

در بیابان ها می‌توان روستا و ویلیجر یافت کرد، همچنین می‌توانید معبد های بیابانی هم پیدا کنید. همچنین احتمال حمله پیلیجر ها و هاسک ها نیز وجود دارد.

 

Taiga | تایگا

بایوم های تایگا، شمال درختان بلند اسپروس هستند و معمولا هم ممکن است که در ارتفاعات برف ببارد.  بایوم تایگا همچنین ماب هایی مثل گرگ و روباه دارد و اگر بایوم برفی باشد احتمال پیدا کردن روباه برفی هم هست. همچنین گیاه هایی مثل سوییت بری هک در این بایوم ها یافت می‌شوند.

 

Snowy Tundra | توندرا برفی

در این بایوم زمین پوشیده از برف است و ماب هایی مثل خرگوش و خرس قطبی هم در این بایوم ها یافت می‌شود. همچنین امکان پیدا کردن ایگلو و برج های پیلیجر ها هم در این بایوم هست.

 

Ice Spikes | خوشه های یخی

این بایوم که بسیار کمیاب است، شباهت زیادی به توندرا دارد اما به طرز عجیبی پیدا کردن منابع در این بایوم ها دشوار و مشکل است.

 

Swamps | باتلاق

این بایوم یکی از خطرناک ترین بایوم های بازی است که ویچ هات ها (خانه جادوگر) و اسلایم ها اینجا اسپاون می‌شوند و برای شروع اصلا مناسب نیستند.

 

Savannah | ساوانا

در بایوم های ساوانا، درختان اقاقیا فراوان وجود دارد و همچنین می‌توانید در این بایوم روستا و برج های پیلیجر ها را هم پیدا کنید. همچنین ماب هایی مثل لاوا و اسب هم در این بایوم می‌باشند. در بعضی مواقع شما می‌توانید آبشار های لاوا و آب را هم پیدا کنید.

 

Mushroom Islands | جزایر ماشروم

این بایوم, کمیاب ترین بایوم ماینکرافت است و پیدا کردن آن به شدت سخت و دشوار است. در این بایوم هیچ گونه ماب هاستایل اسپاون نمی‌شود و ماب منحصر به این ماب،  گاو های ماشروم هستند که می‌توانید از این گاو ها، سوپ بگیرید.

 

در ادامه می‌توانید مطلبی که در مورد سید در ماین کرفت منتشر کرده‌ایم را مطالعه کنید.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری خود شوید

هیچ نظری برای این مطلب وجود ندارد