آپدیت 1.20 ماین کرافت چه تغییراتی کرده است؟
صفحه اصلی/وبلاگ/

آپدیت 1.20 ماین کرافت چه تغییراتی کرده است؟

محسننویسندهمحسن
0
1402/3/24

نزدیک به 12 سال است که برای ماینکرفت آپدیت منتشر می‌شود و از آخرین آپدیت اساسی آن که نسخۀ 1.19 بود، حدود 1 سال گذشته است. این بازی همچنان بسیار محبوب است و تعداد پلیرهای آن روز به روز در حال افزایش هستند. در سال 2021 آمار پلیرهای فعال بازی 16 میلیون اعلام شده بود که این آمار در سال 2023 به 17 میلیون نفر رسید.

در آپدیت 1.20 ماین کرفت که چند روز پیش در همین ماه ژوئن سال 2023 با نام Trails & Tails به معنی سفرها و ماجراها منتشر شد، شاهد تغییرات جذابی بودیم که در این مطلب از بلاگ سرور ماین کرافت تیرکس ماین، به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

 

اولین نکتۀ قابل توجه تغییر تصویر پس زمینۀ صفحۀ ورودی بازی به رسم انتشار هر آپدیت جدید است که نمایی از بایوم جدید معرفی شده در این نسخه را در غروب آفتاب به نمایش گذاشته است.

 

 

سیستم باستان شناسی یا Archeology

از جمله تغییرات اساسی این نسخه، افزوده شدن سیستم باستان شناسی به فیزیک بازی است. ویژگی‌ای که قرار بود در آپدیت 1.17 با نام Cave & Cliff منتشر شود که این امر محقق نشد و سرانجام در نسخۀ 1.20 بازی شاهد آن هستیم.

در این سیستم به نوعی با تغییراتی که در سازه‌ها و آیتم‌های بازی پدید آمده، جوی از یک تمدن باستانی را تداعی می‌کند. بخشی از این تغییرات شامل اضافه شدن ویژگی‌ها و بلاک‌های جدید به سازه‌های تاریخی موجود در بازی مانند خرابه‌های باستانی اقیانوس‌ها (Ocean Ruins) و هرم‌ها و چاه‌های موجود در صحرا (Desert Pyramids و Desert Wel) است.

 

 

ماب‌های جدید آپدیت 1.20 ماینکرافت

 

لذت شتر سواری در ماینکرفت!

در این نسخۀ جدید شاهد 2 ماب جدید هستیم، اولین ماب جدید، شترها هستند که در تصویر بالا می‌توانید آن را ببینید. این ماب جدید امکان سوار شدن 2 پلیر را دارد که تا پیش از این تنها توسط قایق‌ها این امکان وجود داشت و به دلیل ارتفاقی که این ماب دارد، شما را از گزند بسیاری از ماب‌هایی که تا 2 بلاک ارتفاع دارند حفظ می‌کند.

این شترها حرکتی به نام Dash دارند که در صورت اجرای صحیح این حرکت، در هر بار 10 بلاک را می‌توانند طی کنند و به شما برای گشتن در صحراهایی که در آپدیت جدید معرفی شده‌اند، بسیار کمک خواهند کرد.

 

 

ماینکرفت مرموزانه‌تر پیش می‌رود، با حضور اسنیفرها

ماب بعدی معرفی شده در این آپدیت، اسنیفرها هستند. این ماب، اولین دسته از موجودات باستانی وارد شده به ماین کرفت است. کار اصلی آن‌ها پیدا کردن بذرهای باستانی است که این کار را با بو کشیدن انجام می‌دهند و تنها از طریق این ماب شما می‌توانید این بذرها را پیدا کنید.

از جمله ویژگی‌های این ماب می‌توان به این موارد اشاره کرد، دارای 14 سطح سلامت هستند، بعد از پیدا کردن هر بذر 8 دقیقه طول می‌کشد تا مجدد دنبال بذر جدیدی بگردد و حداقل به یک فضای 6 در 6 برای جستجو نیاز دارد و در نهایت برای تکثیر آن‌ها نیاز به Torchflower دارید.

 

 

بایوم جدید Cherry Blossoms، گیلاس‌های صورتی

علیرغم اینکه انتظار معرفی یک بایوم جدید در این آپدیت را نداشتیم، اما با این بایوم زیبا مواجه شدیم که در غروب ماینکرفت تصویر زیبای صورتی رنگی را پدید می‌آورد. البته که این درختان زیبا را می‌توان تکه تکه کرد و از چوب آن‌ها استفاده نمود که احتمالا این موضوع مورد پسند بیلدرها خواهد بود.

در اطراف این بایوم نیز خوک‌ها، گوسفندان و زنبورها را خواهید یافت که جذب این بایوم زیبا و جذاب شده‌اند.

 

در این آپدیت شاهد بلاک‌های جدید زیادی هستیم که در این مطلب به آن‌ها پرداخته نشد و در نهایت باید به قابلیت Armor Trim که برای شخصی سازی زره به سبک و سیاق خودتان است اشاره کرد.

 

در ادامه پیشنهاد می‌کنیم مطلب ماب در ماینکرفت که در بلاگ تیرکس ماین قرار گرفته است را مطالعه کنید.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری خود شوید

هیچ نظری برای این مطلب وجود ندارد