Minecraft Earth

Minecraft Earth

Hakim_IGnoنویسندهHakim_IGno
0
1401/9/8

ماینکرفت ارث چیست :

ماینکرفت ارث جدیدترین عنوان مستقل منتشر شده از سوی موجانگ است که در سال 2020 نسخه ی بتای آن برای پیدا کردن ایرادات احتمالی مورد آزمایش قرار گرفت.

این عنوان برداشتی آزاد از بازی واقعیت مجازی پوکمون گو بود که به همین علت اشتیاق و میل طرفداران برای تجربه ی این عنوان بیشتر شد.

فرض کنید هر آنچه که در اطراف خود می بینید تبدیل به اجزای مکعبی دنیای ماینکرفت بشود و یا خودتان به طور مستقل اجرام جدیدی بسازید.

مارکوس پرسون ملقب به ناچ در سال های اولیه ی عرضه ی ماینکرفت با یوناس برگسن ملقب به جب درباره ی این عنوان به گفت و گو پرداخت اما هیچوقت نتوانستند این ایده را عملی کنند.

پیدایش ماینکرفت ارث :

بعد از گذشت سالها و پیشرفت روز افزون عنوان ماینکرفت،سران جدید مایکروسافت و موجانگ در طی یک جلسه به صحبت درباره ی آینده ی این عنوان پرداختند.

جب، رفیق صمیمی مارکوس پرسون هم در این جلسه حضور داشت و مجددا پیشنهاد ساخت یک بازی واقعیت مجازی از روی دنیای ماینکرفت را بر روی میز آورد.

این پیشنهاد توجه سران جدید موجانگ و مایکروسافت را جلب کرد و مدتی بعد ساخت یک عنوان واقعیت مجازی به نام ماینکرفت ارث تایید شد.

مدتی بعد از تایید ساخت یک ویدیوی دو دقیقه ای از تریلر این بازی پخش شد و توانست توجه طرفداران را مجددا جلب کند.

نحوه ی نصب :

این بازی در ابتدا برای پلتفرم های قالب و ثانویه ی موبایل مانند اندروید و آی او اس منتشر شد و پس از استقبال مخاطبان و منتقدان برای ویندوزفون ها هم منتشر شد.

طبیعتا امن ترین و مورد اطمینان ترین راه نصب این بازی، سایت اصلی ماینکرفت یا سایت اختصاصی ماینکرفت ارث است.

بعد از نصب فایل اولیه ی بازی و تایید نهایی تنها نیاز است که دسترسی های مورد نیاز را تایید کنید و سپس بووم! وارد دنیای دوست داشتنی ماینکرفت ارث می شوید.

امکانات و ویژگی ها :

در این بازی جذاب شما قادر خواهید بود بر روی هر سطح صافی که پیدا می کنید سازه ای جدید خلق کنید و یا با کمک سطح های صیقلی تغییراتی در ماهیت اشیا اطراف خود ایجاد کنید.

حالت مولتی پلیر و آنلاین این عنوان به شما این امکان را می دهد که در ساخت بناهای بزرگ با دوستان خود همکاری کنید و در پروژه های بزرگ دیگری سهیم باشید.

یکی دیگر از نکات جذاب این عنوان سبک سروایول یا بقا است.شما در کنار دوستان خود می توانید در مقابل تعداد زیادی از ماب های بازی مقاومت کنید و با همکاری آنها را از میان بردارید.

به طور خلاصه ویژگی های متاورس به صورت چندبرابر ساده تر در ماینکرفت ارث قابل مشاهده است.

کاربردها :

موجانگ و مایکروسافت عادت دارند که عناوینی که می سازند را بومی سازی کنند و آنها را به صورت همگام با زندگی حقیقی جلو ببرند.

این مورد در ماینکرفت ارث هم صدق می کند و یکی از کاربردهای آن در رشته ی معماری و مهندسی عمران است.

به دلیل ساده بودن اجزای دنیای ماینکرفت،دانشجویان رشته های مرتبط با طراحی خارجی می توانند برای ساخت مدل های آرمانی و ساده شده و همکاری با دیگر دانشجویان از این عنوان جذاب استفاده کنند.

نظر منتقدان :

بعد از انتشار این عنوان متنقدان به کار همیشگی خود یعنی نقد کردن پرداختند اما نکته ای که جالب بود شدت تناقض نقدها بود! گروهی مخالف صددرصدی و گروهی موافق کابردهای این عنوان بودند.

در ابتدا باید عرض کنم که این عنوان در بسیاری از کشورهای آسیایی و اروپای مرکزی به دلیل نقض حریم شخصی در حالت تعلیق و سپس ممنوعیت کامل درآمد.

فارغ از اینها برخی منتقدان این بازی را فاقد ماهیت حقیقی و کپی ناکارآمدی از دنیای واقعیت مجازی پوکمون دانستند.

گروه دیگری از منتقدان وجود یک عنوان واقعیت مجازی برای دنیای ماینکرفت را لزومی دانستند و به تعریف از ماینکرفت ارث پرداختند.

این دو دستگی به حدی بود که در میان طرفداران دنیای ماینکرفت هم درگیری های زیادی صورت گرفت.

در میان این درگیری ها بود که ضربه ی نهایی به عنوان ماینکرفت ارث وارد شد.یعنی همه گیری ویروس منحوس که همگی با آن آشنایی داریم.

خانه نشینی مردم باعث شد که این عنوان جذابیت خود را از دست بدهد چون اساس این بازی گشت و گذار در دنیای بیرون بود.

در نهایت مایکروسافت در30 ژوئن معادل با تیر ماه 1400 اعلام کرد که می خواهد سرورهای ماینکرفت ارث را برای همیشه خاموش کند.

در نهایت این عنوان برای همیشه به کار خود پایان داد. عنوانی که پتانسیل های بسیار زیادی را با خود به زیر قبر برد.

تا مطالب بعدی بدرود.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری خود شوید

هیچ نظری برای این مطلب وجود ندارد